Çocuklar resimleriyle “Aşı Korur ve Yaşatır” dedi

Tarih : 09 Mart 2020

Ankara Tabip Odası’nın artan aşı karşıtlığına karşın, aşının önemini vurgulamak ve gelecek nesillere bu bilinci yerleştirmek adına düzenlediği “Aşı Korur ve Yaşatır” başlıklı resim yarışması sonuçlandı.

Yarışmaya Ankara merkez ve çevre ilçelerdeki ilk ve ortaokul öğrencileri katıldı. Toplam 445 öğrencinin resimleriyle katıldığı yarışmada dereceye girenler jüri üyelerinin 28 Şubat Cuma günü yaptıkları değerlendirme toplantısında belirlendi.

Yarışmanın ödül töreni 12 Mart Perşembe günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Ayrıca ödüle layık görülen resimler 12-15 Mart tarihinde Congresium’da düzenlenecek Art Ankara Sanat Fuarında sergilenecek.

Aşı Korur ve Yaşatır resim yarışmasında dereceye girenlerin isimleri alfabetik sıraya göre şöyle:

1.SINIF

Alanur Ergün- Kent Koop İlkokulu

Ali Gülümser- British Embassy School

Bade Çalış- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

Poyraz Arslan Kankılıç- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

Zeynep Kanıgür- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

2. SINIF

Ayza Şiir Kılıç- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

Cenap Gülpınar- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

Eslem Betül Turan- TEK İlkokulu

Lizge Berjin Boğan- Kent Koop İlkokulu

Süeda Kapan- 75. Yıl İlkokulu

3.SINIF

Hamza Yağız Caner- Şehit Aytaç Usta İlkokulu

Mehmet Soytürk- Sirkeli İlköğretim Okulu

Tuna Erişmiş- TED Ankara Koleji Vakfı İlkokulu

Zeynep Betül Uçar- 75. Yıl İlkokulu

Zümra Kapan- 75. Yıl İlkokulu

4.SINIF

Elif Yiğit- Orhan Cemal Fersoy İlkokulu

Suden Çelik- Şehit Furkan Doğan İlkokulu

Tarcan Adahan Sever- Özel Onur Koleji

Umut Kayra Kızılırmak- Şehit Aytaç Usta İlkokulu

Yağmur Ömek- Gülveren İlkokulu

5.SINIF

Asya Çayır- Kooperatifler Birliği Ortaokulu

Elif Damla Güngör- Cebeci Ortaokulu

Elif Sezgin- 30 Ağustos Ortaokulu

Kayra Ege Yücetaş- İncek Bahçeşehir Koleji

Talha Mert- 30 Ağustos Ortaokulu

6.SINIF

Arda Akçam- Polatlı İmam Hatip Ortaokulu

Ebrar Aydın- 30 Ağustos Ortaokulu

Nur Su Dinçel- Güdül Ortaokulu

Selen Dila Marangöz- 30 Ağustos Ortaokulu

Yunus Emre Derinyar- Halil Kut Paşa Ortaokul

7.SINIF

Furkan Ceylan- TSK Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza Ortaokulu

Medine Kazar- Cemil Yıldırım Ortaokulu

Mevlüt Kendiz- 29 Ekim Ortaokulu

Özgü Gülümser- British Embassy School

Yaren Nigar Abacı- Yahyalar Durali Bezci Ortaokulu

8.SINIF

Aybüke Tunç- 30 Ağustos Ortaokulu

Gökhan Selim Şahin- Karacahasan Ortaokulu

Merve Bağcı- Karacahasan Ortaokulu

Merve Cıbır- 30 Ağustos Ortaokulu

Münevver Temizgül- Karacahasan Ortaokulu

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Arşivler