“Hastanemi Kapatma” imzaları Bakanlığa iletildi

Tarih : 24 Aralık 2018

Etlik ve Bilkent Şehir Hastaneleri bünyesine taşınması planlanan 13 kamu hastanesinin, kendi yerleşkelerinde sağlık hizmeti sunumunu sürdürmeleri için Hastanemi Kapatma platformu tarafından toplanan imzalar Sağlık Bakanlığına teslim edildi.

28 Kasım Çarşamba günü Ankara halkının verdiği yaklaşık on bin imza Ankara Tabip Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, CHP Çankaya İlçe, SES Ankara Şube, ÖDP ve Tüketiciler Derneği yöneticileri tarafından Bakanlığa ulaştırıldı. İmzaların tesliminin ardından Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut kısa bir açıklama yaptı.

Dr. Vedat Bulut “Bilkent Şehir Hastanesinin açılmasıyla altı hastane kapatılacak. Bu hastanelerin kapatılmasıyla o bölgede yaşayan esnaf, vatandaşlar ve personelin hastaneye ulaşması zorlaşacaktır. Buradan 8 bin sağlık personelinin de nakli düşünülüyor. Kreşi bile bulunmayan bir yapı. Yurttaşlarımızın “Hastanemi Kapatma” talebiyle imzaları vardı. Bu imzaları teslim ettik. Sağlık Bakanlığı’ndan isteğimiz şehir hastaneleri çalışsa da diğer hastaneleri kapatarak o bölgelerin sağlık hizmetine ulaşımının engellenmemesi. Trafik çok yoğun olacak aynı zamanda ambulansların da ulaşmasında sorun yaşanacak; vatandaşlarımız hayatlarını kaybedebilirler. Bu doğrultuda Sağlık Bakanından beklentimiz var, dilekçelerimizi teslim ettik” sözlerini kaydetti.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler