Fiili hizmet zammının düzeltilmesi için toplanan imzalar Meclis’e sunuldu

Tarih : 24 Aralık 2018

Sağlık meslek örgütlerinin, yıllardır mücadelesini yürüttükleri fiili hizmet zammı uygulaması konusunda yapılan yetersiz düzenlemeye karşı topladıkları imzalar Meclis’e ulaştırıldı.

Sağlık meslek örgütleri 3 Ağustos 2018 tarihli Torba Yasa’da yer alan fiili hizmet zammı ile ilgili yetersiz düzenlemeye karşı 29 Eylül 2018 tarihinden itibaren yürüttükleri  eylem ve etkinlik kampanyası kapsamında eksiklerin giderilmesi talebiyle imza kampanyası başlattı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev-Sağlık İş), Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUD), Türk Hemşireler Derneği (THD), Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (Tüm-Rad. Der) ve Türk Psikologlar Derneği (TPD) tarafından düzenlenen kampanya 40 gün sürdü.

Toplanan imzalar TTB, SES,TDB, SHUD  ve Tüm Rad-Der temsilcilerinin yer aldığı heyet aracılığıyla 13 Kasım 2018 tarihinde TBMM Başkanvekili Levent Gök, CHP Milletvekili Özgür Özel ve HDP Milletvekili Ayhan Bilgen’le yapılan görüşmeler sonrasında Meclis’e teslim edildi.

Görüşmelerde, tüm sağlık çalışanlarının fiili hizmet zammı uygulamasındaki eksikliklerin bir an önce giderilmesi yönündeki beklentisi iletilerek, düzenlemenin sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda çalışanların tamamını kapsaması, fiili çalışma süresi şartının kaldırılması ve yasanın geçmiş çalışma yıllarını da kapsayacak şeklinde değiştirilmesi talepleri yinelendi.

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler