Şehir hastaneleri kitabı çıktı

Tarih : 13 Temmuz 2018

Türkiye’nin gündemini uzun bir süredir meşgul eden şehir hastaneleri olgusu “Türkiye’de Sağlıkta Kamu-Özel Ortaklığı: Şehir Hastaneleri” başlığıyla kitaplaştırıldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Şehir Hastaneleri İzleme Grubu tarafından hazırlanan, Prof. Dr. Kayıhan Pala’nın derlediği, editörlüğünü Tanıl Bora’nın yaptığı kitap İletişim Yayınlarından çıktı.

Kitaba katkı sunanlar arasında  Eriş Bilaloğlu, Sedat Çal, Uğur Emek, Özgür Erbaş, Bayazıt İlhan, Ali İhsan Ökten, Sabri, Öncü, Kayıhan Pala, Mustafa Sönmez, Çiğdem Toker, Raşit Tükel, Ful Uğurhan, Cavit Işık Yavuz ve Halis Yerlikaya yer aldı.

TTB’nin, Türkiye’de ilk gündeme geldiği günden bu yana titiz bir çalışma yürüterek ürettiği ve biriktirdiği belge ve bilgilerin toplandığı kitapta “Talan Yoluyla Sermaye Birikim Aracı Olarak Kamu-Özel Ortaklığı: Verimsiz ve Pahalı Bir Finansman Modeli”,  “Kamu-Özel Ortaklığı (KÖO) ve Kamu Hizmetlerinin Metalaştırılması, Sermaye Birikimi”, “Kamu-Özel İşbirliği ve Şehir Hastaneleri”,  “Şehir Hastanelerinde Paranın Değeri Yaklaşımı”, “Kamu Hastanelerinin Piyasalaştırılması ve Sağlık Alanında Kamu-Özel Ortaklığı Modeli”, “Sağlık Alanında Kamu-Özel Ortaklığı: Birleşik Krallık Deneyimi”, “Şehir Hastanesi Yargılamaları”, “Sağlık Alanında Kamu-Özel Ortaklığı Girişimlerine Karşı TTB Tutumu”, “Sağlıkta Dönüşümde Son Dönem: Şehir Hastaneleri”, “Şehir Hastanelerinde Çalışanların İstihdam Koşulları ve Özlük Hakları”, “Bütçeyi Hasta Eden Bir Sağlık Modeli: Şehir Hastaneleri”,  “Orda Bir Hastane Var Uzakta: Mersin Şehir Hastanesi”,  “Adana Şehir Hastanesi: Neler Oldu?”, “Şehir Hastaneleri: Yozgat Deneyimi”,  “Ankara’da Şehir Hastaneleri: Sağlık Çalışanlarını ve Hastaları Neler Bekliyor?” başlıkları altında şehir hastanelerine ilişkin detaylar incelendi.

 

 

 

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler