ATO 14 Mart’a Hazır

Tarih : 12 Mart 2018

Ankara Tabip Odası’nın artık gelenekselleşen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri bu yıl yine dopdolu. 10 Mart-25 Mart arasında süren etkinlikler içinde dinletiler, tiyatro oyunu, paneller, söyleşiler yer alıyor.

Hekim Postası

Tıp Bayramı haftası için düzenlenen etkinliklerin ilki 10 Mart Cumartesi  günü Ankara Tabip Odası toplantı salonunda gerçekleştirilecek. ATO İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu’nun düzenlediği panele İstanbul İşçi Sağlığı Meclisi’nden Murat Çakır, TMMOB YK eski üyesi Can Doğan, ATO İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu üyesi Dr. Arif Müezzinoğlu konuşmacı olarak katılacak. Panelde İSİG’de son gelişmeler anlatılacak.

12 Mart Pazartesi günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden tıp öğrencisi Berkay Akbaş anısına düzenlenen öykü yarışmasının ve TTB Sted fotoğraf yarışmasının ödül töreni gerçekleştirilecek. Ödül töreninin ardından performanslarıyla geçen yıl büyük beğeni kazanan “Ordulu Babalar Türkiyeli Oğullar” grubu bu yıl da hekimler için yeniden sahne alacaklar. Ardından Ankara Tabip Odası’nın düzenlediği erbane kursuna katılan hekimler erbane performansı sergileyecek.

15 Mart Perşembe günü ise AÜTF Morfoloji Binası Abdulkadir Noyan Salonunda, dört oktavlık sesi ve inanılmaz emprovizasyon kabiliyetiyle tüm dünyada tanınan, yaşayan en iyi doğaçlama yeteneğine sahip kadın caz sanatçılarından biri olarak bilinen Yıldız İbrahimova hekimler için sahne alacak.

16 Mart Cuma günü yapılacak Meslekte 40.,50.,60. Yıl Plaket Töreninde bu yıl 1958,1968,1978 mezunu hekimlere plaketleri verilecek.

17 Mart Cumartesi günü Ankara Tabip Odası toplantı salonunda Dr. Erdal Atabek ve Dr. Gençay Gürsoy’un konuşmacı olarak katıldığı panelde “Hekimlik Mücadele Tarihi” anlatılacak.

18 Mart Pazar günü ise kahvaltılı söyleşi Çınarlarla Fidanlar Buluşması’na konuşmacı olarak Dr. Uğur Cilasun katılacak.

Genco Erkal yeni oyununu hekimler için sahneleyecek

20 Mart Salı günü ise usta oyuncu Genco Erkal’ın belgesel tiyatro formunda tasarladığı yeni oyunu “Göçmenleeeer” Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda  hekimlerle buluşacak. Genco Erkal’ın yönettiği ve Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar ile birlikte rol aldığı “Göçmenleeeer”; mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadelelerini gerçekçi, bazen de absürd bir dille sahneye taşıyor.

23 Mart Cuma akşamı yine gelenekselleşen etkinliklerden Ceyhun Atuf Kansu’dan Behçet Aysan’a Şiir Akşamı Ankara Tabip Odasında gerçekleştirilecek.

25 Mart Pazar günü ise Geleneksel Briç Turnuvası  briçseverleri buluşturacak.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler