“Hastanelerimizi Kapattırmayacağız” platformu oluşturuldu

Tarih : 12 Ocak 2018

Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinin tamamlanmasıyla Ankara’da hizmet veren 12 kamu hastanesinin kapatılacak olmasının sağlık ortamında yaratacağı değişiklikler üzerine Ankara Tabip Odası’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantı sonunda alınan kararla Ankara Tabip Odası, KESK Ankara Şubeler Platformu, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Tüketici Hakları Derneği, Emeğin Partisi Ankara İl Örgütü’nün yer aldığı “Hastanelerimizi Kapattırmayacağız” platformu oluşturuldu.

21 Aralık Perşembe günü Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut’un açış konuşmasıyla başlayan toplantı, Şehir Hastanelerine ve bu hastanelerdeki güncel duruma dair TTB Merkez Konseyi önceki başkanı Dr. Bayazıt İlhan tarafından yapılan sunumla devam etti.

Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Mine Önal ve Dr. Ebru Basa moderatörlüğünde  yapılan forumda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonunda  bir araya gelen kurum temsilcilerinin “Hastanelerimizi Kapattırmayacağız Platformu” olarak yola devam etmesine karar verilirken, 12 kamu hastanesinin kapatılmasının sağlık ortamında yaratacağı tahribatı görünür kılmak için izlenecek yol ve yapılacak çalışmalar belirlendi.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler