Emekli Hekim Komisyonu Sağlık Bakanlığını ziyaret etti

Tarih : 13 Kasım 2017

ato logo

Ankara Tabip Odası Emekli Hekim Komisyonu, emekli hekimlerin durumunu görüşmek üzere Sağlık Bakanlığı Baş Hukuk Müşaviri ve Sağlık Politikaları Kurul üyesi Adem Keskin’i makamında ziyaret etti. 27 Ekim’de gerçekleşen ziyarete Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut, Emekli Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Utku Özcan ve Komisyon Sekreteri Dr. Derman Boztok katıldı.

Yaklaşık iki yıldır emekli hekimlerin özlük haklarındaki iyileştirmeler için Sağlık Bakanlığıyla temaslarda bulunan Emekli Hekim Komisyonu bu temaslarda  özellikle hekimlerin maaş ek gösterge katsayısının 3600’den 7200’e çıkarılarak gerçek ücretlerin emekliliğe yansıtılmasıyla diğer meslek mensuplarıyla aradaki büyük adaletsizliğin giderilmesi ve emeklilikte hekim mağduriyetinin ortadan kalkmasının gerekliliğine vurgu yapıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın son günlerde medyada yer alan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda emekli hekim maaşlarının bir albay ya da hakim emeklisi düzeyine çıkarılacağı açıklamaları üzerine, ATO heyeti beşinci kez Keskin’i ziyaret ederek Bakanlıktaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Keskin, konunun Bakanlık gündemine alındığını, son yıllarda kendisinin bizzat katkılarıyla hazırlanan bütün torba kanun tasarılarına emekli hekim maaşlarında artışı sağlayacak tekliflerin yerleştirildiğini ancak  Maliye Bakanlığı’nın çeşitli nedenlerle bunları taslaktan çıkardığını anlattı. Keskin, Bakanlık olarak bu çabaları sürdüreceklerini ve meslek kuruluşlarıyla işbirliğini yararlı gördüklerini yeniden hatırlattı.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Arşivler