Yeni faza yeni bakan

Tarih : 20 Ağustos 2017

yeni-saglik-bakani-ahmet-demircan

Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazına geçilirken, Dr. Ahmet Demircan yeni Sağlık Bakanı oldu

Hekim Postası

Referandum sonrası yapılması beklenen kabine değişikliği 19 Temmuz 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Kabinede, 11 bakanlıkta değişikliğe gidildi. 5 başbakan yardımcısından 4’ü değişti. Yeni kabinede Sağlık Bakanı Recep Akdağ başbakan yardımcısı olurken, Akdağ’dan boşalan koltuğa AKP Samsun Milletvekili Ahmet Demircan oturdu.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Bakan Demircan,  Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağında 8 ay pratisyen doktor olarak çalıştıktan sonra genel cerrahi ihtisası yaptı. Zorunlu hizmetini Muş Devlet Hastanesi’nde,  askerlik hizmetini de Sarıkamış Asker Hastanesinde tabip asteğmen olarak yerine getirdi. 1989-1995 Samsun Bafra Devlet Hastanesinde  genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Demircan Refah Partisinden 20. Dönem, Fazilet Partisinden 21. Dönem Samsun Milletvekili seçildi. 54. Erbakan Hükümetinde Devlet Bakanlığı yaptı. Saadet Partisi ve Halkın Sesi Partisi Genel Başkan Yardımcılığında bulundu. 30 Eylül 2012’de 4. Büyük Kongrede AK Parti MKYK üyeliğine seçildi. Halen MKYK üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütüyor.

“Hizmet alan kadar veren de memnun olmalı”
Yeni Bakan ilk açıklamasını çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Erzincan’da yaptı. Sağlık hizmetinde halkın memnuniyet oranının yüzde 70-75’lere çıktığını dile getiren Bakan Demircan şunları söyledi: “Türkiye sağlık hizmetinde halkın memnuniyet oranı yüzde 35-40’lardan, yüzde 70-75’lere çıktı. Tabi bu burada kalmayacak bunu daha da yukarılara taşımak zorundayız. Bu hizmetin kalitesinin sürdürülebilir olması, geliştirilmesi, hizmeti alan ile birlikte verenin de memnuniyeti üzerine olur. Biz bunu ilke olarak benimsedik ve diyoruz ki, sağlık hizmeti bir bütündür. Sağlık hizmetinde çalışan da alan da birlikte memnun olacaklar. Bunun çalışmaları yapılıyor ve yapılmaya devam edecektir.”

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Arşivler