Hekime şiddete hapis cezası

Tarih : 20 Ağustos 2017

 

ato logo

Ankara Tabip Odası Hukuk Bürosu’nun takip ettiği şiddet davasında Mahkeme mahkumiyet kararı verdi.

Hekim Postası

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hekime şiddet uygulayan üç hasta yakını toplamda 7 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH Genel Cerrahi Bölümünde 2 Aralık 2016 günü yaşanan şiddet olayında eğitim görevlisi olarak görev yapan bir hekim hastanede üç hasta yakınının fiziki saldırısına uğramış ve aldığı darbeler sonucunda bacağı kırılmıştı. Polisler tarafından gözaltına alınan zanlılar hakkında ceza davası açılmıştı.

Ankara 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2017/275 Esas no’su ile görülen ceza davasını hekim adına, aile yakınlarının yanı sıra, TTB ve Ankara Tabip Odası Hukuk Bürosu ile SES Ankara Şubesi ve Sağlık Bakanlığı avukatları takip etti. Davanın 11 Temmuz 2017 günü yapılan üçüncü celsesinde Mahkeme sanıkların, nitelikli kasten yaralama suçunu işlediğini sabit görerek her üç sanık için ayrı ayrı olmak üzere 2 yıl 4 ay 20 gün, toplamda 7 yıl 2 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme usul gereği cezaları ertelemediği gibi hükmün açıklamasını da geriye bırakmadı.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler