ATO’da 14 Mart hazırlıkları başladı

Tarih : 14 Şubat 2017

ato logo

Ankara Tabip Odası  artık gelenekselleşen 14 Mart Tıp Bayramı  etkinlikleri için hazırlıklara başladı.

Hekim Postası

Ankara Tabip Odası her yıl olduğu gibi bu yıl da kültür sanat dolu bir haftayla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Ankara Tabip Odası’nın gelenekselleşen etkinliklerinden Ceyhun Atuf Kansu’dan Behçet Aysan’a Şiir Akşamı, 10 Mart’ta yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da meslekte 40.,50.,60.  yılını dolduran hekimlere plaket sunma töreni eski okul arkadaşlarını bir araya getirecek. Bu yıl 1957, 1967 ve 1977 yılı mezunu hekimlere plaketleri verilecek.

Hekimler öykülerini yazıyor

ATO’nun hekimlik mesleğinin ve sağlık ortamının, öyküleme ve anlatı yeteneğini geliştirmek ve buradan dile katkı sunmak amacıyla, düzenlediği  “Ankara Tabip Odası Öykü Yarışması” bu yıl da hekimleri öykülerini yazmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi 15 Şubat olan yarışmaya hekim ve tıp öğrencileri  daha önce bir yerde yayımlanmamış birer öyküleri ile başvurabilirler. Alper Akçam, Özcan Karabulut, Aysu Erden ve Serdar Koç tarafından oluşan seçici kurulun değerlendireceği eserler içinden dereceye girenlere ödülleri 14 Mart Tıp Haftası düzenlenecek tören ile takdim edilecek.

AST oyuncuları hekimler için sahnede

Ankara Sanat Tiyatrosu,  bu sezonun beğenilen oyunu “Ödenmeyecek, Ödemiyoruz”u 14 Mart Tıp Bayramı Haftasında hekimler için sahneleyecek. Ankara Sanat Tiyatrosu’nun, 2016-2017 tiyatro sezonunu açtığı oyun , Nobel ödüllü  oyun yazarı  Dario Fo’ya ait. Yönetmenliğini Hakan Güven’in yaptığı oyunda başlıca rolleri Hakan Güven, Bülent Yıldıran, Mehmet Ulusoy, Nalan Güreş Demirel, Gökçen Cavga, Çağlar Deniz ve Melikcan Sapan paylaşıyor. Sahne tasarımını Arda Güler, ışık tasarımını Mehmet Kızılgül, kostüm tasarımını Mustafa Köse’nin yaptığı oyun iki işçi ailesinin gündelik yaşamlarının dışında gelişen olaylar karşısında, birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadelenin komedisi… İzleyenlerin günümüz Türkiyesinden manzaralar bulabileceği oyun 16 Mart akşamı Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyunun biletleri Ankara Tabip Odasından temin edilebilinir.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Arşivler