ATO, fotoğraf atölyesi başlıyor

Tarih : 14 Şubat 2017

fotograf

Ankara Tabip Odası’nın,  Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi ile birlikte hayata geçirdiği Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü Atölyesi 24 Şubat Cuma günü 18.00’da başlıyor.  Fazlı Öztürk rehberliğinde gerçekleştirilecek atölye, fotoğrafa yeni başlayanların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Atölye süresince, fotoğrafın tarihçesinden fotoğraf makinesinin kullanımına, ışığın dilinden görüntü düzenlemeye kadar fotoğrafçının anlama, anlamlandırma ve anlatma yolculuğunda ihtiyaç duyacağı bilgiler hem teoride hem de pratikte farklı yöntemler uygulanarak aktarılacak.

10 hafta sürecek eğitimler çerçevesinde, 25 saat teorik eğitime ek olarak 1 gece çekimi ve 1 değerlendirme sonrası telafi çekimi dahil olmak üzere toplam 7 çekim uygulaması yapılacak.  Katılım bedeli 375 TL olan atölyeye Ankara Tabip Odası üyeleri kabul edilecek.

 

Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü Atölye Programı

  1. Hafta : Tanışma ve Atölye başlangıç anketi / Fotoğraf nedir, neyi anlatır? / Fotoğrafın tarihçesi
  2. Hafta : Fotoğraf makinelerinin sınıflandırılması / Objektifler (Teori ve atölyede uygulama) >> Çekim uygulama (Hafta sonu, Seğmenler Parkı)
  3. Hafta : Pozlama (Değişkenler Arası Bağlantı/Örtücü-Diyafram) (Teori ve atölyede uygulama) >> Çekim uygulama (Hafta sonu, Seğmenler Parkı)
  4. Hafta : Filmler ve Sensörler, ISO kavramı (Teori ve atölyede uygulama) >> Çekim uygulama (Hafta sonu, Kurtuluş Parkı)
  5. Hafta : Işıkölçer (Teori ve atölyede uygulama) >> Çekim uygulama (Hafta sonu, Ankara Kalesi)
  6. Hafta : Işık (Teori ve atölyede uygulama) >> Çekim uygulama (Hafta sonu, Gölbaşı)
  7. Hafta : Yardımcı ekipmanlar (Teori ve atölyede uygulama) >> Gece çekimi uygulama (Önceden kararlaştırılan bir günde, akşam Seğmenler Parkı)
  8. Hafta : Kompozisyon (Görüntü düzenleme) >> Hafta sonu olacak şekilde fotoğraf çekim gezisi
  9. Hafta : Etik ve telif hakları
  10. Hafta : Fotoğraf değerlendirmesi / Atölye bitiş anketi >> Çekim uygulama (Değerlendirme sonrası telafi çalışması Seğmenler Parkı)

Not: Çekim gün ve yerleri iklim koşullarına ve atölye sürecine göre değişkenlik gösterebilir. 25 saat teorik eğitime ek olarak 1 gece çekimi ve 1 değerlendirme sonrası telafi çekimi dahil olmak üzere toplam 7 çekim uygulaması yapılacaktır.  Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü Atölye Programı’na 4188700\ (Dahili 5)  numaralı telefondan başvuru yapılabilir.

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Arşivler