M. Kemali Baykaner yaşamını yitirdi

Tarih : 10 Ekim 2016

kemali-baykaner

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi, Pediatrik Nöroşirürji Bilim Dalı Başkanı, Türk Nöroşirürji Derneği önceki başkanlarından  Prof. Dr. M. Kemali Baykaner 21 Eylül 2016 günü,  67 yaşında yaşamını kaybetti.

Çok sayıda projeli deneysel araştırmaları ile patent alan çalışmaları bulunan Baykaner, 1990 – 1992’de Ali Rıza İskefyeli, 1993’te Türk Nöroşirürji Derneği Bilimsel Yayın Ödülünü, 2006 yılında Türk Nöroşirürji Derneği Hizmet ve 2009 yılında da  Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği Onur Ödüllerini almıştı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalının Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi Dernekleri Birliği’nin (EANS) alt komisyonu JRAAC tarafından akredite edilmesi ve Türk Nöroşirurji Derneği Yeterlilik Kurulundan “Nöroşirurji Eğitiminde Mükemmellik Sertifikası”  almasında büyük katkıları olan Baykaner,  Mayıs 2010’dan itibaren anabilim dalının program direktörlüğünü yapmaktaydı.
Baykaner  için, 22 Eylül Perşembe günü saat 9.30’da uzun yıllar hizmet verdiği  Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde cenaze töreni düzenlendi.  Tören sonrası, Sapanca Kartepe Derbent Hikmetiye Camii’nde kılınan  ikindi namazının ardından Baykaner’in cenazesi Meleksuyu Mezarlığında toprağa verildi.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorumlar (2)
 • 26 Kasım 2017 tarihinde uğur tarafından

  Allah Rahmet eylsin mekanı cennet olsun inş.

 • 08 Mart 2018 tarihinde Meral Mısır tarafından

  Beraber çalışmıştım.vefatınışimdiöğrendim.Allah rahmet eylesin.Çok erken gitmiş.Şok oldum.Rameti babasına bakmistim trafik hastanesinde.Annesi de melek gibi bir kadındı.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Arşivler