Atatürk EAH otoparkında çamur banyosu

Tarih : 10 Ekim 2016

Bilkent Şehir Hastanesi inşaat çalışmaları nedeniyle şantiyeye dönen Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin otoparkı çamur içinde yüzüyor.

img_7176

Geniş arazisiyle Ankara’nın otopark sorunu olmayan ender hastanelerinden biri olan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eski halinden eser kalmadı. Arazisi, Bilkent Şehir Hastanesinin inşaat çalışmaları nedeniyle iyice küçülen hastanede hem sağlık çalışanları hem hastalar otopark çilesi yaşıyorlar.

img_7157

Çizilmedik araç kalmadı
Hastane personeli için morg çıkışında bir alan otopark olarak ayrıldı.  Ancak yeterli gelmeyen alanda araçların birbirine çok yakın park etmesi sonucu pek çok araçta maddi hasar oluştuğu belirtiliyor.  Otoparktan çıkış da sorun yarattığı için, park eden her aracın sahibi iletişim bilgilerini paylaşıyor. Bir araç otoparktan çıkacak olduğunda diğer araç sahipleri aranarak, araçlarını çekmeleri isteniyor.

Biri uzak, biri çamur içinde
Hasta ve hasta yakınları ise, inşaat çalışmaları nedeniyle hastanenin üst girişine ya da acil servis karşısında bulunan toprak araziye araçlarını park etmek durumunda kalıyor. Hastanenin üst girişinde otopark için ayrılan kısımda yer bulmak meseleyken, hastaların bu park yerinden hastaneye ulaşması da sorun yaratıyor. Araçlarını buraya park edenlerin, inşaat çalışmaları arasından geçip hastalar için uzun sayılabilecek bir mesafeyi kat ederek hastaneye ulaşmaları gerekiyor.

Acil girişi karşısında yer alan otopark ise yağışların başladığı şu günlerde çamur deryasına dönmüş durumda. Araçlarını park etmek için zor da olsa yer bulan hasta ve hasta yakınları su birikintileri ve çamurlaşmış toprak yolu aşarak hastaneye ulaşmaya çalışıyor. Bir hasta otoparkın durumuyla ilgili şikayetini “Otopark çamur içinde, hastaneye yürüyene kadar ayakkabılarımız çarçamur oldu” sözleriyle anlatıyor.

Hastaneye bakım yapılmıyor
Otopark sıkıntısının yanında Bilkent Şehir Hastanesinin yapımının bitmesiyle işlevini kaybedecek olan hastaneye bakım yapılmaması da ayrı bir sorun yaratıyor. Hastalar bir zamanlar özel hastane kalitesinde olan hastanenin gitgide bakımsızlaşmaya başlamasından şikayet ediyor. Hastanede artık hijyene dikkat edilmediğini belirten hastalar, acil servis tuvaletinde fare görüldüğünü iddia ediyorlar. Hastanenin bakımsız kalması ve süren inşaat çalışmaları hasta profilini de değiştirdi.  Hastanenin acil servisine, kuyu suyu kullanılması ve yemeklerden kaynaklı ishal salgınları nedeniyle sıklıkla inşaat işçileri başvuruyor. Haftanın son iş günü olması nedeniyle özellikle cumartesi günleri acil servise iş kazası nedeniyle  yapılan başvuruların diğer günlerden fazla olduğu söyleniyor.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler