Mücadele “Asistan Hekim Büyük Buluşması” ile büyüyor

Tarih : 04 Mayıs 2015

GINAGELDI-Afis-01

Türk Tabipleri Birliği asistan ve genç uzman hekim kolu, sosyal medya ağırlıklı yürüttüğü “Gına Geldi” kampanyasını 16 Mayıs’ta yapacağı Asistan Hekim Büyük Buluşması ile büyütüyor.
Hekim Postası

Çalışma koşulları, eğitim hakları, mobbing gibi konularda görüş birliği oluşturup ortak mücadele hattını çizmesi planlanan buluşmada asistanlar hem dayanışma duygusunu hem de eğlenceyi bir arada bulabilecekler.
Türk Tabipleri Birliğiyle birlikte Ankara Tabip Odası, İstanbul Tabip Odası, Türk Dermotoloji Derneği, Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği, Türk Nöroloji Derneği, Türk Cerrahi Derneği, Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, Türkiye Psikiyatri Derneği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türk Oftalmoloji Derneği, Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türkiye Endokrinoloji ve Metobolizma Derneği, Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği ve Türk Pediatri Kurumunun  destekleriyle organize edilen büyük buluşmanın kapıları asistan hekimler kadar tıp öğrencileri ve intörn hekimlere de açık.
Son Dört ve Pilli Bebek asistanlar için sahnede
16 Mayıs Cumartesi günü ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de saat 13.00’te başlayacak buluşmada, “Forum Tiyatro” etkinliği kapsamında asistan hekimlerin sorunları katılımcıların katkısıyla zenginleşecek bir açık hava tiyatro gösterisi ile anlatılacak. Kendi hastanelerinde mücadele verip kazanımlar elde eden asistan hekimler deneyimlerini “Söz Direnen Asistanlarda” başlığı altında paylaşacak. “Büyük Buluşma”da ayrıca asistan eğitimi konusunda özen gösteren öğretim üyelerine, Gezi Direnişi’nde halka sağlık hizmeti sunduğu için yargılanan asistan hekimlere ve İstanbul Üniversitesi’ndeki seçimleri açık ara kazanmasına rağmen rektör olarak atanmayan Dr. Raşit Tükel’e asistanlar tarafından ödül verilecek . Şenlik havasında geçmesi planlanan buluşmada Son Dört ve Pilli Bebek grupları da sahne alacak.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler