Asistanlara gına geldi

Tarih : 01 Nisan 2015

 

IMG-20150324-WA0005

Artan iş yükü, aksayan eğitimler, geç yatan nöbet ücretleri, mobbing, nöbet ertesi izinsiz çalışma karşısında asistan hekimlere “gına geldi”.

Hekim Postası

Türk Tabipleri Birliği Asistan ve Genç Uzman Hekim Kolu ve Ankara Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu üyeleri, çalışma koşullarının zorluklarına dikkat çekmek için ülke genelinde ‘Gına Geldi’ adlı bir kampanya başlattı. Kötü dinlenme alanları, yıllık izin kullanımında yaşanan sorunlar, nöbet ertesi çalışma, mobbing ve uzun çalışma saatlerinden gına gelen asistan hekimler, dertlerini kağıtlara döküp fotoğraf ve videolarla sosyal medyada paylaşmaya başladı.

“Günde 150 hasta, gına geldi gari”
“Yıllık izinleri borç gibi almaktan gına geldi”, “Şiddet görmekten gına geldi”, “Düşük, düzensiz ücretlerden gına geldi”, “Niteliksiz uzmanlık eğitiminden gına geldi”, “Nöbet ertesi izinsiz, açık cezaevinde yaşamaya gına geldi”, “Yemekhanenin yemeklerinden gına geldi”, “Mobbingden gına geldi”, “Hastane batıyor, çalışın lafından gına geldi”, “Hakaret yemekten gına geldi”, “Kötü çalışma ortamından gına geldi”, “Günde 150 hasta, gına geldi gari”, “Hakkımızı savunabilmek için mevzuat okumaktan gına geldi”, “Hastaların yanında kötü muameleden gına geldi” diyen sağlık çalışanlarının kampanyasına ilgi günden güne artıyor.

IMG-20150324-WA0006

Acil servis çalışanları da katıldı
Kampanyaya acil servis çalışanları da “Acil olmayan acil hastalarından”, “Tek başına poliklinik yapmaktan”, “Daha çömezken konsültasyona çıkmaktan”, “Eksik, kalitesiz malzeme ve ilaçla çalışmaktan”, “Üç yıllık diz ağrısına, beş yıllık baş ağrısına acilde bakılmasından gına geldi” diyerek katıldı. Kampanyanın sonunda Mayıs ayında Ankara’da düzenlenmesi planlanan “Büyük Asistan Buluşması” ile Türkiye çapında kampanyaya katılan tüm asistan hekimlerin bir araya getirilmesi planlanıyor. Kampanyaya facebook, twitter ve instagram üzerinden destek olunabilir.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Arşivler